Zdjęcie: Policja.pl

Policjanci poszukują Ukraińca, który dzisiaj w nocy w jednym z mieszkań na alei Rejtana w Rzeszowie zaatakował nożem swoich dwóch kolegów. 

Do zdarzenia doszło ok. godz. 3:00 w mieszkaniu, które należy do WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. – Wyjaśniamy, co się stało. W mieszkaniu zostało użyte niebezpieczne narzędzie. Do szpitala w poważnym stanie przewieziono dwóch młodych Ukraińców, którzy studiują w Rzeszowie. Na razie nikogo nie zatrzymano, nikomu nie przedstawiono zarzutów – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Tomasz Kozak, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, powiedział nam, że w mieszkaniu doszło do bójki z udziałem trzech Ukraińców w wieku od 19 do 21 lat. – Jeden z nich zaatakował nożem dwóch kolegów. Sprawca po zdarzeniu uciekł z mieszkania. Organizujemy akcję poszukiwawczą, m.in. będą zabezpieczone przejścia graniczne – dodał prokurator Kozak. 

Jeden z poszkodowanych Ukraińców jeszcze dzisiaj przejdzie operację. Drugi jest w szoku, przesłuchanie go obecnie jest niemożliwe. Według stanu na godz. 13:30, sprawca ataku na studentów nadal nie został zatrzymany. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama