Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Do udziału w niedzielnych wyborach na prezydenta Rzeszowa zachęcał w czwartek Borys Budka, lider Platformy Obywatelskiej. – Oczy całej Polski będą skierowane na Rzeszów – podkreślał. 

Borys Budka przyjechał do Rzeszowa, by spotkać się z przedsiębiorcami, młodymi ludźmi i ze środowiskiem seniorów. Stwierdził, że rząd PiS nie widzi problemu upadających firm na skutek pandemii koronawirusa. 

– Nie widzą drożyzny w sklepach, nie widzą kolejek do lekarzy, nie widzą problemu emerytów, ubożenia polskich seniorów, nie widzą problemów młodzieży, nie widzą korupcji władzy. Ta władza oderwała się od rzeczywistości – mówił Borys Budka. 

Lider PO mówił również o zbliżających się przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa, które odbędą się w niedzielę, 13 czerwca. PO w wyborach poparła Konrada Fijołka. W środę w Rzeszowie wspierali go samorządowcy z całej Polski

– W niedzielę wielkie święto demokracji w Rzeszowie. Apeluję o jak najwyższą frekwencją. Najsilniejszą bronią polskiej demokracji, każdej demokracji, jest kartka wyborcza i długopis. Możecie rozstrzygnąć wynik wyborów już w pierwszej turze – mówił Budka. 

– Możecie wybrać swojego gospodarza, zdecydujecie, kto nim będzie. Nie politycy z Warszawy – podkreślał szef PO, który z zadowoleniem przyjął wsparcie, jakiego samorządowcy w środę udzielili Konradowi Fijołkowi. 

Borys Budka mówił, że to mieszkańcy Rzeszowa są „najważniejsi” i w wyborze nowego prezydenta miasta nikt im nie pomoże. 

– Musicie głosować zarówno sercem, jak i rozumem. Zawsze świętem demokracji powinny być każde wybory. Oczy całej Polski będą skierowane na Rzeszów, na to jak zakończy się to starcie – mówił przed siedzibą podkarpackiej PO Budka. 

Szef PO chciałby, by rywalizacja wyborcza odbywała się w oparciu o jak największą frekwencję. – Samorządowcy są wtedy mocni, jeżeli mają wielkie poparcie. W DNA PO jest silny samorząd, decentralizacja, oddawanie spraw mieszkańcom – dodał Borys Budka. 

W przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa startuje czworo kandydatów. Oprócz Konrada Fijołka, kandydata opozycji, są jeszcze Marcin Warchoł (popierany przez Tadeusza Ferenca), Ewa Leniart (kandydatka PiS) i Grzegorz Braun (Konfederacja).

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama