„Bouncy Bob” – nowa gra rzeszowskiego studia All Those Moments

Na platformie Steam dostępna jest nowa „imprezowa” gra platformowa – Bouncy Bob. Wyprodukowało ją rzeszowskie studio All Those Moments.

 

Gra „Bouncy Bob” to polska produkcja indie, która wyróżnia się m.in. oryginalnym klimatem, jednoklawiszowym sterowaniem i nawiązującą do niemieckiego ekspresjonizmu grafiką 2D. Na graczy czekać będzie w sumie ponad 20 zróżnicowanych aren, przeznaczonych do gry w trybie singleplayer oraz w lokalnym trybie multiplayer.

Za stworzenie Bouncy Boba odpowiada kilkuosobowe studio All Those Moments z Rzeszowa. Wydawcami są Ultimate Games oraz PlayWay. Jak tłumaczą twórcy gry, powstała ona w czasie wolnym od pracy nad innymi grami.

– Bob to sympatyczny gnom. On i jemu podobne stworzenia to istoty z natury bujające się. Aby skoczyć gdzieś lub na jednego z przeciwników w celu jego eliminacji, trzeba wcisnąć klawisz w odpowiednim momencie. Im dłużej trzymamy klawisz, tym skok będzie mocniejszy, a już w locie możemy – poprzez szybkie wciskanie klawisza – wzbić się jeszcze wyżej – wyjaśnia Wojciech Witowski, odpowiedzialny za produkcję game designer.

– „Bouncy Bob” został stworzony dla osób lubiących gry indie z twistem, nieco pokręconą grafiką, klimatyczną muzyką, która skomponował Piotr Surmacz i nietypowym sterowaniem –  dodaje.

W trybie dla pojedynczego gracza (singleplayer) przygotowano 16 różnych aren, gdzie celem gracza jest eliminacja określonej liczby wampirów, mumii, kościotrupów czy stworzeń zamienionych w zombie – zające, kraby i nietoperze. Można tego dokonać, skacząc na wroga lub aktywując znajdujące się na arenach specjalne elementy, m.in. granaty i latające ostrza.

Każdy przeciwnik to zagrożenie innego typu i wymaga odpowiedniego podejścia. Ukończenie wszystkich poziomów zajmuje średnio około trzech godzin.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Co ważne, twórcy nie przewidzieli standardowych poziomów trudności. Bouncy Bob oferuje jednak możliwość wyboru trzech trybów szybkości. Najwolniejsze ustawienie daje graczowi więcej czasu na precyzyjne skoki, a w pozostałych trybach czasu jest odpowiednio mniej.

Koncepcja stojąca za Bouncy Bobem zakładała pierwotnie postawienie przede wszystkim na zabawę wieloosobową (multiplayer). Dostępnych jest 6 aren, na których może zmierzyć się ze sobą od dwóch do czterech osób.

– To świetna propozycja na luźne spotkania w grupie znajomych i ciekawy pomysł np. na urozmaicenie imprezy. Starcia są szybkie i intensywne, a całości uroku dodaje kreskówka stylistyka i humorystyczna konwencja. Potwierdzają to też opinie testerów, którzy sprawdzali grę przed premierą – zapewnia Wojciech Witowski.

Odpowiedzialny za programowanie Andrzej Noworol zapowiada, że po premierze Bouncy Bob zostanie jeszcze wzbogacony m.in. o nowe areny dla obu trybów. Nowa gra All Those Moments zadebiutowała na Steamie we wtorek 24 października.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama