Reklama

38 osób zostało rannych w 24 wypadkach na drogach województwa podkarpackiego w ciągu ostatnich czterech dni. Policjanci zatrzymali w tym czasie 69 nietrzeźwych kierujących.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie od środy prowadzi na drogach akcję „Boże Ciało 2014”. Akcja potrwa jeszcze dzisiaj (22 czerwca).  Na drogach pracuje więcej policjantów, którzy sprawdzają stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców.

Głównym zadaniem policjantów jest ułatwiać ruch na skrzyżowaniach, w razie potrzeby organizować objazdy; reagować kategorycznie na przypadki wyprzedzania w zatorach. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Na trasach są obecne także radiowozy oznakowane i nieoznakowane wyposażone w wideo rejestratory.

W ciągu czterech dni akcji „Boże Ciało 2014” KWP w Rzeszowie odnotowała 24 wypadki, w których rannych zostało 38 osób. Nikt nie zginął. Od środy do soboty policjanci zatrzymali 69 nietrzeźwych kierujących. Najwięcej w pierwszy dzień akcji – 22. Najwięcej wypadków było w sobotę – 8. Rannych zostało w nich 11 osób.

Podczas ubiegłorocznych działań, które trwały od 29 maja do 2 czerwca, na drogach Podkarpacia doszło do 31 wypadków, w których rannych zostało 39 osób, a  2 osoby poniosły śmierć. W ciągu pięciu dni policjanci zatrzymali 109nietrzeźwym kierowcom.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama