Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu – apeluje podkarpacka policja. Od środy do niedzieli na drogach naszego województwa kierowcy powinni się spodziewać wzmożonych kontroli. 

Przed nami długi czerwcowy weekend, policja w tym czasie spodziewa się większego ruchu, szczególnie na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu. Od środy (10 czerwca) do niedzieli (14 czerwca) na podkarpackich drogach będzie więcej policyjnych patroli.

Funkcjonariusze zadbają, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci.

– Na pobłażliwość policjantów nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu – zapowiada Komenda Wojewódzka Policja w Rzeszowie. 

Na drogach pojawią się m.in. policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. – Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków, często tych najtragiczniejszych, dlatego w użyciu funkcjonariuszy będą ręczne mierniki prędkości – informuje KWP Rzeszów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama