Reklama

O problemie nieobecności kobiet w mediach w rolach komentatorów bieżących wydarzeń będą mówiły w najbliższy wtorek (23 czerwca) w Rzeszowie specjalistki z krakowskiej Fundacji Kobiety Nauki, autorki projektu Ekspertki.org.

Spotkanie odbędzie się w klubie Jazz Room przy ul. Kościuszki 9 (hotel Grand). Początek o godz. 18:00.

– Włączamy telewizor, radio, idziemy na debatę, a tam same męskie głosy. Zbyt często argument tłumaczący nieobecność kobiet w dyskursie publicznym jest taki, że „nie ma ekspertek”, które mogłyby zabrać głos na dany temat. Nie podobają się nam #MediaBezKobiet i chcemy to zmienić. Budujemy ogólnopolską bazę ekspertek, prowadzimy dyskusję o potrzebie obecności kobiet w debacie publicznej – wyjaśniają motywy przedsięwzięcia założycielki inicjatywy Ekspertki.org.

Na wtorkowe spotkanie w Jazz Roomie organizatorzy zapraszają pasjonatów nauki, mediów, polityki, jak i wszystkich tych, którym na sercu leży problem równości.

– Jesteś kobietą naukowcem, dziennikarzem lub po prostu chcesz podzielić się spostrzeżeniami z ostatniej kampanii wyborczej? Irytuje cię to, że nawet na tematy związane tylko i wyłącznie z kobiecym doświadczeniem mężczyźni wypowiadają się ex cathedra bez śladu zażenowania? Przyjdź porozmawiać o tym – zachęca Katarzyna Staszewska, organizatorka spotkania z ramienia Klubu Krytyki Politycznej w Rzeszowie, medioznawca i dziennikarz-freelancer.

Wstęp na spotkanie jest darmowy. Dla uczestników przewidziano poczęstunek w postaci kawy, herbaty, napojów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama