Zdjęcie: Facebook.com / Klaudia Hartmanis

22-letnia Klaudia Hartmanis, studentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, została brązowawą medalistką Igrzysk Sportów Wrotkarskich-World Roller Games w Chinach.

W pierwszej połowie września br. w chińskim mieście Nanjing odbyły się Igrzyska Sportów Wrotkarskich-World Roller Games. To pierwsze w historii Mistrzostwa Świata wszystkich sportów zaliczanych do wrotkarstwa. Udział w Igrzyskach wzięło ponad 4 tys. uczestników (zawodników i zawodniczek) z 61 państw. Polskę reprezentowała 10-osobowa drużyna. W dyscyplinie slalom na rolkach w kategorii „battle”, studentka WSIiZ Klaudia Hartmanis zdobyła brązowy medal.  

– Jestem bardzo zadowolona z występu w Chinach. Dałam z siebie wszystko i walczyłam do ostatniej sekundy. Udział w tej ogromnej imprezie to dla mnie duży zaszczyt tym bardziej cieszę się, że udało mi się zdobyć kolejny historyczny medal – mówi Klaudia Hartmanis z Rzeszowa, jedna z najlepszych zawodniczek na świecie we freestyle slalomie na rolkach.

– Jestem bardzo dumna, że jako pierwsza Polka zdobyłam medal na Mistrzostwach Świata w Niemczech w 2011 r., potem w Chinach Lishui 2012, Tajwanie 2013 oraz dwa w Bangkoku 2016. Medal Igrzysk dorzucam więc do kolekcji 6 medali Mistrzostw Świata oraz 7 Mistrzostw Europy i tym samym zapisuje się na kartach historii w tej szybko rozwijającej się dyscyplinie – dodaje 22-latka.

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

Klaudia Hartmanis należy do jednych z najlepszych na świecie rolkarek. Na rolkach zaczęła jeździć już jako dziecko. Potem przez kilka lat trenowała karate u Marty Niewczas. Klaudia ma brązowy pas. W pewnym momencie musiała podjąć decyzje, którą dyscyplinę chce uprawiać i wybrała rolki. Rolki stały się dla niej oknem na świat i sposobem na życie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Klaudia przygotowuje się do kolejnych Mistrzostw Europy, które odbędą się już na początku października we Włoszech.  

Z sukcesu 22-latki w Chinach dumna jest jej uczelnia. WSIiZ współpracuje z chińskimi uczelniami. Tylko na kierunku filologia angielska z językiem chińskim do tego kraju wyjechało ponad 40 osób. – Jednak studenci WSIiZ nie tylko uczą się w Chinach, ale również osiągają sukcesy na zawodach sportowych – podkreśla Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ.

Klaudia Hartmanis studiuje na kierunku Aviation Managment.

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama