Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W dniach 14-16 września odbędzie się 14. edycja festiwalu Breakout Days 2023. Organizatorzy obiecują nowości. 

Rzeszów Breakout Days upamiętnia twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy. Nalepa urodził się w 1943 r. w Zgłobniu k. Rzeszowa. W 1965 r. założył Blackout, z którym pierwsze koncerty dawał w rzeszowskich lokalach. Zespół istniał do końca 1967 r.

Rok później Nalepa założył Breakout, z którym nagrał 10 płyt. Nalepa stworzył takie przeboje jak choćby „Kiedy byłem małym chłopcem”, czy „Gdybyś kochał, hej”, „Na drugim brzegu tęczy” albo „Poszłabym za Tobą”. Tadeusz Nalepa zmarł 4 marca 2007 roku. 

Tegoroczna edycja Breakout Days odbędzie się w dniach 14-16 września. Bluesowe riffy zabrzmią w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie oraz Rzeszowskich Piwnicach. Nie zabraknie stałego punktu imprezy, czyli akcji „Gramy dla Nalepy” na ulicy 3 Maja. 

Koncert otwarcia poprowadzi znany polski dziennikarz muzyczny, miłośnik bluesa Jan Chojnacki. Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo w Radiu Nowy Świat. Estrada Rzeszowska, organizator festiwalu, wykonawców ma podać 31 maja. 

Tego dnia poznamy także nową identyfikację wizualną festiwalu. Stworzył ją znany grafik  Maciej Święty z Wrocławia. Myśląc o rozwoju Breakout Days, organizatorzy po raz pierwszy przeprowadzą również konkurs dla zespołów bluesowych o nagrodę prezydenta Rzeszowa.

Estrada Rzeszowska zaprezentuje jeszcze nową stroną internetową festiwalu, która będzie poświęcona Tadeuszowie Nalepie.

– Zaprezentuje historię artysty, a także zespołów Blackout i Breakout. To jedyna taka strona w Polsce, która pomoże w zachowaniu spuścizny Nalepy. Znajdą się na niej również archiwalne, unikatowe materiały przekazane przez rodzinę muzyka – zapowiada Estrada. 

Niektóre wydarzenia festiwalowe będą płatne. Do sprzedaży trafią bilety jednodniowe oraz karnety – w promocyjnej cenie. Na razie są one nieznane. 

(pol, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama