Do 22 marca na terenie Podkarpacia będzie jeździł „Bronkobus”. W trasę wyjechał w niedzielę. Zaczął od Rzeszowa.

W „Bronkobusie” co prawda nie było Bronisława Komorowskiego, ale przedstawiciele podkarpackiej Platformy Obywatelskiej zapewniali, że prezydent RP na pewno pojawi się w Rzeszowie podczas kampanii wyborczej. Dokładny termin wizyty Komorowskiego na Podkarpaciu nie jest jeszcze znany.

– Prezydent, oprócz prowadzenia kampanii, wypełnia również obowiązki głowy państwa. To koliduje z kampanią – mówił Marek Rząsa, szef podkarpackiego sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego.

Podkarpacki „Bronkobus” wjechał w niedzielę (8 marca) na Rynek w Rzeszowie. Politycy PO przy okazji rozdawali kobietom kwiaty z okazji Dnia Kobiet i składali im życzenia.

– Rozpoczynamy dzisiaj maraton poparcia dla Bronisława Komorowskiego w stolicy Podkarpacia. Wczoraj byliśmy świadkami jego konwencji. Od wczoraj Polacy, w moim odczuciu, mają jeden dobry i słuszny wybór. Wybierz zgodę i bezpieczeństwo – mówił poseł Rząsa.

„Wybierz zgodę i bezpieczeństwo” to hasło wyborcze Bronisława Komorowskiego.

Energia i ludzie z pasją

– Mieszkańcom Podkarpacia będziemy przekazywać credo pana prezydenta. Ważne rzeczy związane z tworzeniem miejsc pracy, innowacyjności. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli z prezydentem o tych ważnych rzeczach, które są planowane na kolejną kadencje, porozmawiać – zapewniała Krystyna Skowrońska, posłanka PO.

Skowrońska powiedziała, że brała udział w sobotniej konwencji Bronisława Komorowskiego, po której Platforma Obywatelska „Bronkobusami” w całej Polsce zaczęła promować kandydaturę Komorowskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Jesteśmy bardzo, bardzo mocno przejęci. Wrażenie z konwencji było doskonałe. Świetna energia i ludzie z pasją. Zwycięzca tegorocznego Rajdu Dakar Rafał Sonik życzył prezydentowi takiego zwycięstwa, jakie on odniósł dla Polski – powiedziała Krystyna Skowrońska.

Działacze PO odrzucali zarzuty, że kampania Bronisława Komorowskiego nie jest dynamiczna. – Jest w nas dynamika. Pani poseł mówiła o dużej energii. Ja powiedziałbym, że to jest odnawialna energia. Damy rady – stwierdził Marek Rząsa.

„Bronkobus” w każdym powiecie

Maraton „Bronkobusa” będzie trwał na Podkarpaciu do 22 marca. – Podczas spotkań będziemy zachęcać mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach i oddania głosu na sprawdzonego prezydenta Komorowskiego. Będziemy objeżdżać całe Podkarpacie – mówiła Jolanta Kaźmierczak, szefowa PO w Rzeszowie.

„Bronkobus” w niedzielę jeździł po ulicach Rzeszowa, a następnie pojechał do Boguchwały, Tyczyna, Chmielnika i Lubenii. Odwiedzi tereny przemyskie, krośnieńskie, tarnobrzeskie.

– „Bronkobus” odwiedzi każdy powiat, nie obiecujemy, że będziemy w każdej gminie. Będziemy w dużych miastach, mniejszych, nie ominiemy małych miasteczek, jak również wsi. Chcielibyśmy, aby te wybory zakończyły się w pierwszej turze. To będzie dobre dla Polski. To będzie dobre dla Podkarpacia – uważa Marek Rząsa.

Dodał, że PO w całym województwie zebrała już 25 tys. podpisów poparcia dla Bronisława Komorowskiego, a planuje ok. 50-60 tys.

– Liczymy na zdecydowanie lepszy wynik na Podkarpaciu niż 5 lat temu. W dużych miastach prezydent Komorowski wygrał. Sądzę, że w tym roku wynik będzie lepszy – powiedział Marek Rząsa.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama