Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Sytuacja w Polskim Radiu Rzeszów stała się dramatyczna! Cenzura, mobbing, zakazane piosenki – twierdzi podkarpacki Komitet Obrony Demokracji. W czwartek (21 września) organizuje protest przed siedzibą rozgłośni. 

Protest przed Radiem Rzeszów, którym od 2016 roku Przemysław Tejkowski, zwolennik PiS, to pokłosie ostatnich doniesień o mobbingowaniu dziennikarzy, cenzurze i blokowaniu określonych piosenek. W szczegółach 11 września opisał to Onet

Dzień później władze podkarpackiego Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiedziały złożenie wniosku do Rady Mediów Narodowych o odwołanie Tejkowskiego z funkcji prezesa Radia Rzeszów. Tejkowski odpowiada, że to „ataki polityczne” na rozgłośnię. 

Sytuacją w Radiu Rzeszów zaniepokojony jest podkarpacki Komitet Obrony Demokracji, który w czwartek (21), o godz. 17:00 przez siedzibą radia przy ulicy Zamkowej organizuje protest pod hasłem „Brońmy niezależnego dziennikarstwa”.  

Do protestu przyłączają się także rzeszowskie struktury PO i Nowej Lewicy. – Aby wyrazić swoje wsparcie dla szykanowanych dziennikarzy i zaprotestować przeciwko niszczeniu mediów publicznych, w tym bliskiego nam lokalnego Radia – informuje KOD. 

Uczestnicy protestu mają wyrazić sprzeciw wobec ograniczania wolności wypowiedzi dziennikarzy Radia Rzeszów, szykanowania pracowników rozgłośnie za ich poglądy i za niezgodne z partyjną propagandą wypowiedzi.

„Protestujemy przeciw ograniczaniu relacji z wydarzeń, które nie podobają się partii władzy” – zapowiada Komitet Obrony Demokracji. Przykładem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, o której Radio Rzeszów informuje zdawkowo. 

„Sprzeciwiamy się praktykom rodem z PRL-u! Wolność słowa, niezależność dziennikarska – to podstawowe wartości państwa demokratycznego” – przypomina KOD. Macie dość partyjnej propagandy w mediach publicznych? Przyjdźcie w czwartek na protest. 

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama