Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności zabójstwa 80-letniej kobiety w podrzeszowskim Lutoryżu. Zatrzymano syna ofiary. 

Policja o zdarzeniu została powiadomiona w środę, 13 kwietnia, ok. godz. 9:20. – Na podwórzu przed jednym z domów znaleziono 80-letnią kobietę. Podczas awantury domowej została ugodzona ostrym narzędziem. Zatrzymaliśmy 43-letniego syna ofiary. Mamy do czynienia z zabójstwem – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza, prokurator oraz lekarz biegły z zakresu medycyny. Czynności trwały blisko siedem godzin. 43-letni mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo matki. – To brutalne morderstwo. Kobieta miała dużo ran kłutych – mówi Tomasz Kozak, szef rzeszowskiej prokuratury. 

Szczegóły zbrodni nie są na razie znane. Syn zamordowanej kobiety noc spędzi w policyjnym areszcie. W czwartek ma być przesłuchiwany w Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie, która wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa. – Zatrzymany mężczyzna mieszkał na co dzień z matką – dodaje prokurator Kozak. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama