Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali dwóch nastolatków, którzy w minionym tygodniu napadli na dwóch mężczyzn. 18-latek został aresztowany na trzy miesiące. 15-latek odpowie przed sądem rodzinnym.

Do brutalnego napadu na dwóch mężczyzn w wieku 57 i 51 lat doszło w środę w Stalowej Woli przy ulicy Niezłomnych tuż przed godz. 21:00. Policjanci ustalili, że dwaj młodzi napastnicy wyważyli zamknięte drzwi i po wejściu do mieszkania zażądali pieniędzy.

Starszy z napastników zaczął kopać 51-latka i okładać go pięściami po całym ciele, a następnie przyłożył mu nóż do gardła i zabrał telefon komórkowy oraz nóż sprężynowy.

Zaraz po tym obaj napastnicy wyszli z mieszkania. Zostali zatrzymani przez policjantów w klatce schodowej, jak uciekali. To 18-latek i 15-letni chłopak. Obaj ze Stalowej Woli. Byli trzeźwi. Policjanci odnaleźli skradzione rzeczy.

Funkcjonariusze wezwali ratowników medycznych do zranionego 51-latka, który miał uraz nosa. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

18-latek trafił do policyjnego aresztu. Przedstawiono mu dwa zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenia mienia. Przyznał się do winy. Sąd Rejony w Stalowej Woli aresztował 18-latka na trzy miesiące.

O dalszych losach 15-losach zdecyduje sąd rodzinny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama