BSH, czyli producent AGD marek Bosch i Siemens, już od trzynastu lat rozwija się w Rzeszowie. W ubiegłym roku firma otworzyła w stolicy Podkarpacia nową siedzibę dla swojego centrum badań i rozwoju. Zaprasza studentów na płatne staże, między innymi w tej jednostce.
Największy europejski producent AGD pracuje w Rzeszowie nad nowymi modelami i technologiami w odkurzaczach i ekspresach do kawy.
Pracownicy centrum badań i rozwoju korzystają z nowoczesnej siedziby w centrum miasta. Znajdują się w niej pomieszczenia do testów i pomiarów, prototypownia, a także przestrzeń biurowa, sale konferencyjne i pokoje spotkań. Andrzej Gdula, dyrektor ds. business administration w BSH w Rzeszowie podkreślił, że nowy budynek jest przyjazny dla pracowników.
– Centrum jest pełne zieleni i naturalnego światła. Otwarty taras, sale konferencyjne i pokoje spotkań zachęcają do wymiany pomysłów, a części wspólne inspirują do nieszablonowego myślenia – powiedział Andrzej Gdula.

Firma wzmacnia właśnie współpracę z uczelniami wyższymi, m.in. Politechniką Rzeszowską. Studenci z Rzeszowa mają okazje spotykać się z pracownikami BSH, którzy odwiedzają ich podczas zajęć, aby od praktycznej strony zaprezentować działanie dużego przedsiębiorstwa produkcyjnego.
– Zachęcamy studentów do aplikowania na staże w BSH. Pierwsze doświadczenie mogą zdobyć w centrum badań i rozwoju lub w jednym z działów w naszej fabryce. Niemal przez cały rok prowadzimy rekrutacje, więc warto sprawdzać naszą stronę www. Płatne staże w BSH są szansą na zdobycie nowych praktycznych umiejętności w dużej, międzynarodowej firmie o silnej pozycji na rynku. Nasi stażyści często zostają z nami i podejmują pracę po zakończeniu studiów – powiedziała Magdalena Drapała, dyrektor ds. HR w BSH w Rzeszowie.

Stażyści wspierają wiele różnorodnych obszarów. Na przykład w laboratorium pomagają testować odkurzacze i kapsułkowe ekspresy do kawy, a w dziale konstrukcji wykorzystują wiedzę zdobytą na uczelni do wspierania tworzenia trójwymiarowych modeli CAD.
Pod Rzeszowem BSH ma również fabrykę małego AGD, w której produkowane są kapsułkowe ekspresy do kawy Bosch Tassimo i odkurzacze, np. Bosch Unlimited 10. Te urządzenia trafiają do klientów z całego świata, głównie z Europy Zachodniej, a także z Polski. W całej Polsce firma ma sześć fabryk. W Łodzi produkuje pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, a we Wrocławiu piekarniki i lodówki.
Oferty pracy i staży w BSH można znaleźć na stronie www.karierabsh.pl




![Ogień, dym i dramatyczna ewakuacja. 51-latek chciał wrócić do płonącego mieszkania [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pozar-tarnobrzeg2-218x150.jpg)
![Gwałtowna nawałnica. Zerwany dach, ewakuacja i burza… w komentarzach mieszkańców [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/stalowa-wola-skutki-nawalnicy-01-1-218x150.jpeg)
![Piekło w zakładzie przetwórstwa drewna. Całonocna bitwa strażaków z żywiołem [ZDJĘCIA] dankros pożar zaklików](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/niedziela-zaklikow-05-218x150.jpeg)
![Potężny pożar zakładu drzewnego znanej firmy Dankros. Kłęby dymu widać z wielu kilometrów [WIDEO] zaklików dankros pożar](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/dankros-w-trakcie-pozaru-01-218x150.png)







![Milionowa inwestycja na lotnisku w Jasionce nabiera tempa. Celem zwiększenie bezpieczeństwa [WIZUZALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/lotnisk-jasionka-inwestycja-218x150.jpg)

![Koniec rozkopanych ulic w Rzeszowie? Miasto stawia na nowoczesną technologię [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/kanalizacja-rzeszow1-218x150.jpg)


![Samochody w Rzeszowie pod lupą policji. Kierowcy stracili dokumenty za nadmierną emisję spalin [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/kontrole-spalin-rzeszow3-218x150.jpg)










![Setki milionów na szkoły podstawowe w Rzeszowie. Tak zmieniły się miejskie placówki [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/szkoly-podstawowe-rzeszow-7-218x150.jpg)
![Studenci z Rzeszowa podbili Wielką Brytanię. Zdeklasowali konkurencję i sięgnęli po złoto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/euroavia-rzeszow0-218x150.jpg)
![Ruiny Zamku Sobień znów zachwycają. Historyczna perła Bieszczadów otwarta po renowacji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zamek-sobien-otwarcie-218x150.jpg)

![Dwa kolejne kąpieliska otwarte na Podkarpaciu. Jedno z nich to absolutna nowość [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/kapielisko-gniewczyna-lancucka0-218x150.jpg)
![Muzeum Podkarpackie po remoncie za 21 mln zł. To prawdziwa turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/muzeum-podkarpackie-krosno-25-218x150.jpg)








