Budowa nowego magazynu LPP w Jasionce na półmetku. Zawisła wiecha [FOTO]

Reklama

Zakończono konstrukcję nowego magazynu znanej spółki odzieżowej LPP. Obiekt powstaje w podrzeszowskiej Jasionce. Ma w nim pracować ok. 1000 osób.

 

Zdjęcia: materiały LPP

Nad halą główną przyszłego magazynu we wtorek zawisła wiecha, które symbolizuje zakończenie prac konstrukcyjnych.

Budowa Fulfillment Center dla LPP rozpoczęła się w styczniu br. Magazyn ma usprawnić LPP internetową sprzedaż do Niemiec, Czech, na Słowację, Ukrainę i Węgry, ale też w Polsce. Obiekt będzie miał 69 tys. m kw.

Prace są już na półmetku. Dotychczas wykonano wszystkie prace ziemne oraz wylano fundamenty, na których zamontowano 400 betonowych słupów. To właśnie na nich została zamocowana konstrukcja stalowa dachu obiektu.

Magazyn rośnie w oczach

Projekt realizowany jest zgodnie z harmonogramem – mówi Jacek Kujawa, wiceprezes LPP, właściciela znanych marek: Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay. – Inwestycja rośnie w oczach – dodaje Martyna Sochaczewska z firmy Panattoni, która buduje magazyn.

Do końca czerwca budynek ma być pokryty dachem i elewacją. To pozwoli Panattoni rozpoczęć prace w środku obiektu. Tempa nabiera też urządzanie części biurowej. Wykończenie i zagospodarowanie terenu wokół magazynu ma się zakończyć już w sierpniu.

W środku magazynu pojawi się automatyczna linia przenośników w strefie pakowania. Przygotowania do uruchomienia obiektu zaplanowano na czwarty kwartał br. 

LPP wesprze edukację

Podczas zawieszenia wiechy, wójt Trzebowniska Lesław Kuźniar oraz Jacek Kujawa podpisali list intencyjny o współpracy samorządu z LPP. Spółka zadeklarowała wsparcie programu stypendialnego dla uczniów gminnych szkół podstawowych i budowy świetlic szkolnych. 

Na tej współpracy w pierwszej kolejności ma skorzystać SP w Jasionce. LPP ma ufundować wyprawki dla pierwszoklasistów. To dla nas jasny sygnał, że LPP będzie angażował się nie tylko w rozwój swojego biznesu – cieszy się Sławomir Porada, wicewójt Trzebowniska. 

Praca dla prawie 1000 osób

Spółka szuka już pracowników do przyszłego magazynu. W pierwszym etapie planuje zatrudnić brygadzistów, operatorów systemów magazynowych i elektromechaników. Szuka też analityków, specjalistów ds. kontroli jakości, logistyki, dokumentacji i bezpieczeństwa.

Informacje o rekrutacji znajdują się na stronie www.lppsa.com. Gdańska spółka przewiduje, że zatrudnienie w magazynie znajdzie prawie 1000 osób. 

Zdjęcie: materiały prasowe

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama