Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Kilka wariantów nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Kwiatkowskiego w Rzeszowie przygotowała firma Promost. W poniedziałek (20 marca) omówi je z mieszkańcami.

Konsultacje społeczne odbędą się w Urban Labie przy ulicy 3 Maja 13. Potrwają dwie godziny: od 18:00 do 20:00. Może w nich wziąć udział każdy mieszkaniec Rzeszowa.

Na spotkaniu zostanie przedstawionych kilka wariantów nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Kwiatkowskiego. Propozycje przygotował Promost Consulting, który tworzy dokumentację przebudowy tego skrzyżowania. 

Miasto, jak informowaliśmy wielokrotnie, chce tam wybudować wiadukt i rondo, by poprawić komunikację w południowej części Rzeszowa, głównie udrożnić dojazd do śródmieścia mieszkańcom osiedli Drabinianka i Budziwój.

Te problemy miała rozwiązać obwodnica południowa, ale ta inwestycja utknęła w martwym punkcie, miasto znalazło inny sposób na upłynnienie ruchu: budowę ronda i wiaduktu. Promost przygotowuje projekt inwestycji, za co miasto zapłaci 2,6 mln zł.

Umowę w tej sprawie podpisano w sierpniu ub. r. Promost ma 16 miesięcy na uporanie się z projektem. Jest w trakcie tworzenia dokumentacji. Pierwsze propozycje (kilka wariantów nowego ronda) przedstawi na poniedziałkowym spotkaniu. W spotkaniu wezmą udział także przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Według wstępnych założeń wiadukt na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Kwiatkowskiego zaczynałby się tuż za zaporą (Most Karpacki) i miałby około 200 m długości. Koszt inwestycji nie jest znany, miasto chciałoby ją zrealizować do 2027 roku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama