Na odcinku drogi ekspresowej S19 Stobierna – Sokołów Małopolski trwają prace budowlane. Ich przebieg z lotu drona zarejestrował nasz Czytelnik Marcin Klader.

[Not a valid template]

 

Pan Marcin przesłał nam zdjęcia i film, który zarejestrował we wtorek (15 grudnia).  Budowany 12-kilometrowy odcinek S19 połączy Sokołów Małopolski i Stobierną. W lipcu zgodę na inwestycję wydał wojewoda podkarpacki.

S19 na tym odcinku buduje firma Aldesa Construcciones Polska, z którą rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę podpisał w czerwcu 2014 r.

2,5 roku na wybudowanie

Zakres robót obejmuje wykonanie drogi o przekroju 2+1 wraz z budową obiektów inżynierskich oraz węzła „Sokołów Młp.” na drodze wojewódzkiej nr 875. Droga będzie omijać Sokołów Młp. od strony wschodniej i bezpośrednio połączy się z już oddanym do ruchu odcinkiem S19 Stobierna – Rzeszów.

Budowa odcinka węzeł Sokołów Małopolski Północ (bez węzła) – Stobierna będzie kosztowała prawie 290 mln zł. Aldesa Construcciones Polska ma 2,5 roku na wywiązanie się z kontraktu. Z realizacji robót wyłączone zostały okresy zimowe.

Odcinek Sokołów Młp. – Stobierna został zaliczony do priorytetowych zadań rządowych, które zostały umieszczone w programie dróg krajowych na lata 2014-2020. Jest elementem odcinka S19 Lublin – Rzeszów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

S19 na Podkarpaciu

Droga S19 ma powstać pomiędzy przejściem granicznym z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej a granicą ze Słowacją w Barwinku. Cały trasa przechodząca przez Podkarpacie, województwa lubelskie, mazowieckie i podlaskie będzie mieć ok. 570 km. Podkarpacki fragment – 174 km.

Dotychczas powstało niecałe 18 km „ekspresówki”. Na Podkarpaciu powstał prawie 7-kilometrowy odcinek Rzeszów – Stobierna i 4,4 km drogi na odcinku Rzeszów Zachód – Świlcza.

Odcinek S19 z Rzeszowa do Lublina ma być gotowy do 2020 r.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama