Reklama

Scena, która będą częścią amfiteatru na os. Franciszka Kotuli, jest już gotowa. To zwycięski projekt pierwszej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na budowę amfiteatru oddano 3286 głosów. Scenę postawiła firma „Fudali” z Głogowa Małopolskiego, która wygrała przetarg na inwestycję.

– Firma na wybudowanie sceny miała czas do końca tego miesiąca, jednak udało się im oddać ją szybciej – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. – Zagospodarowaliśmy również teren wokół ulic Lewakowskiego i Zbyszewskiego. Posadziliśmy tam nowe rośliny, m.in. 100 brzóz, trzmieliny czy jałowce – wylicza szefowa miejskiej zieleni.

Inwestycja kosztowała 477 tys. zł, chociaż w projekcie budżetu planowano przeznaczyć na nią 600 tys. zł. Odbiór inwestycji planowany jest jeszcze w tym tygodniu. – Następny do oddania będzie park przy ul. Bł. Karoliny – dodaje Wąsowicz-Duch.

Park przy Bł. Karoliny będzie szóstą inwestycją zrealizowaną z pieniędzy Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Ma być gotowy za dwa tygodnie, 4 listopada.

W 2015 roku na osiedlu ma powstać ścieżka rowerowa, dwa place zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, boisko do piłki nożnej i koszykówki. Ustawione też zostaną ławeczki i kosze na śmieci. Wszystko będzie ogrodzone i monitorowane.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

Comments are closed.