Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
Reklama

Siedem firm zgłosiło się do przetargu na budowę obiektu szkolno-przedszkolnego na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie. Oferty od ok. 39 mln zł do prawie 65 mln zł. 

W środę (1 kwietnia) w Urzędzie Miasta w Rzeszowie otwarto koperty z ofertami firm, które uczestniczyły w przetargu. Spośród 7 firm najniższą cenę zaoferował Baudziedzic z Rudnej Małej – 38,9 mln zł, najwyższą rzeszowski Instalbud – 64,8 mln zł.

Miasto na budowę nowej szkoły zamierzało wydać 38,4 mln zł. Do najniższej oferty musi więc dołożyć 500 tys. zł. – Analizujemy oferty. Jeśli się okaże, że wszystko jest w porządku najprawdopodobniej brakujące pieniądze dołożymy – słyszymy w ratuszu. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jeśli tak się stanie prace powinny ruszyć już w maju. Budynek przedszkola ma być gotowy, zgodnie z planem do lutego 2022 roku, a szkoły do maja 2023. Miejscy urzędnicy liczą jednak na to, że inwestycję uda się zrealizować o rok szybciej. 

Nowa placówka ma łącznie przyjąć 750 dzieci – 300 przedszkolaków i 450 uczniów. Na młodszych będzie czekało 12 oddziałów, sala edukacyjna oraz sale do zajęć ruchowych. 

Dla starszych zaś zaplanowano dużą salę gimnastyczną, z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, salę fitness (ponad 158 m kw.) oraz siłownię (ok. 55 m kw.). W obiekcie znajdą się także duża sala do organizacji występów teatralnych, tanecznych, czy koncertów na ok. 250 miejsc, przestronny hol z szatniami, stołówka, kuchnia, biblioteka z mediateką.

Ponadto, w nowej placówce powstanie 6 sal lekcyjnych do nauczania wczesnoszkolnego, 7 pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownie biologiczna, fizyczno-chemiczna i plastyczna), 3 sale komputerowe, 4 sale do nauki języków obcych, 6 sal lekcyjnych, gabinet higienistki i pedagoga, pokój nauczycielski z zapleczem oraz 3 świetlice.

Na zewnątrz zaplanowano także dwa place zabaw dla przedszkolaków i dwa dla młodszych uczniów ze szkoły oraz kompleks sportowy, w skład którego wchodzić będą duże boisko z trzytorowa bieżnią, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki i skocznia w dal. 

Dla rodziców młodszych dzieci i nauczycieli zaprojektowano parking na 60 miejsc. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama