Budowa żłobka „Calineczka” zakończona. Są już pierwsze dzieci

Reklama

5,5 mln zł kosztowała budowa żłobka „Calineczka” na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie. Placówka przyjęła już pierwsze 50 dzieci.

 

– Budowa żłobka została zakończona, jesteśmy już po odbiorach technicznych, mamy pozwolenie na użytkowanie placówki. Do żłobka zapisano już pierwsze 50 dzieci, które przynoszone są na razie na 2-3 godziny dziennie. Rodzice mogą przychodzić i zobaczyć, jakie są warunki. Żłobek jest umeblowany. Zapisy do placówki trwają. Jest w niej 120 miejsc. Od nowego roku żłobek będzie funkcjonował na pełnych obrotach – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Żłobek „Calineczka” powstał przy ulicy Zielonej na wzór żłobka przy ul. Błogosławionej Karoliny. Budowa kosztowała 5,5 mln zł. Obiekt jest parterowy, jego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 1,1 tys. m kw.

W „Calineczce” będą cztery grupy wiekowe: dwie młodsze i dwie starsze. Wszystkie grupy mają po dwie sale do swojej dyspozycji: bawialnię i sypialnię, natomiast starsze – dodatkowo jadalnię z umywalkami. Przy każdej grupie są też łazienki i brudowniki.

Każda grupa będzie miała także swoją oddzielną łazienkę. „Calineczka” jest czynna przez cały rok – od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do 17:00.

– Żłobek na osiedlu Drabinianka był bardzo potrzebny. Mieszka tam coraz więcej osób, a to oznacza, że będzie coraz więcej dzieci. Inwestycja jest zgodna z polityką prezydenta, czyli tam, gdzie powstają nowe osiedla, mają być również nowe żłobki, nowe przedszkola. W przyszłości potrzebna zapewne będzie tam nowa szkoła – dodaje Maciej Chłodnicki. 

Do 2019 roku w Rzeszowie mają powstać jeszcze dwa nowe żłobki – jeden na os. Budziwój, drugi przy ul. Iwonickiej.

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama