Zdjęcie: TVP Rzeszów
Reklama

Nieznane osoby zniszczyły elewację budynku przy al. Kopisto, w którym siedzibę ma rzeszowski oddział TVP. Sprawą zajmuje się policja. 

Druga część napisu “Telewizja Polska” nad wejściem do budynku została przekreślona czerwonym sprayem z dopiskiem “PiS i Polin”. Polin odnosi się do nazwy warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich. Polin to też nazwa Polski w języku jidysz. 

W TVP Rzeszów zdziwienie. – Nic nie wiem o takim napisie – usłyszeliśmy od Piotra Sochy, sekretarza programu w rzeszowskiej TVP. W środę, jak pracownicy TVP przyszli do pracy, to napisu już nie było.

Nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, mówi nam, że policja o zniszczeniu elewacji budynku TVP została poinformowana we wtorek w nocy.

– Przyjęliśmy zawiadomienie od pracownika telewizji. Sporządzona została dokumentacja fotograficzna, przesłuchujemy świadków. Trwa zbieranie dowodów – mówi nadkom. Szeląg. 

Autor napisów, jak na razie, nie jest znany. Nie wykluczone, że policja będzie go szukać wśród sympatyków nacjonalistycznej i antyeuropejskiej Konfederacji, która jest w ogniu krytyki TVP, głównie dlatego, że zagraża PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Zdjęcia zniszczonej elewacji budynku TVP w środę na Facebooku zamieścił Damian Bańka, lider podkarpackiej “Wolności” Janusza Korwin-Mikkego. Bańka startuje z trzeciego miejsca eurolisty Konfederacji na Podkarpaciu.

“TVPiS w Rzeszowie przybrała prawdziwą nazwę! Stop Acta 3.0+!” – skomentował Bańka. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: