Burzą, żeby zbudować. Nowa hala sportowa dla I LO w Rzeszowie [FOTO]

Reklama

Trwa rozbiórka starej sali gimnastycznej I LO. Prace rozpoczęły się od demontażu okien. Zanim powstanie nowa hala sportowa minie sporo czasu, ale będzie.

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Sala gimnastyczna I LO znajduje się w podwórzu szkoły, za głównym budynkiem przy ulicy 3 Maja. Od kilkunastu dni pracują tam robotnicy i ciężki sprzęt. Wyburzanie starej hali rozpoczęło się 11 maja.

– Te prace potrwają do końca czerwca. Obejmują również przebudowę sieci cieplnej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej. Od lipca z kolei rozpocznie budowa fundamentów nowego obiektu – mówi Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Wszystko to ma zająć dwa lata. 

Inwestycja jest w rękach firmy Polbud. Miasto zapłaci jej 11,92 mln zł. 

Nowa hala będzie miała dwa poziomy. Na parterze będzie sala gimnastyczna do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona oraz trybuny, które pomieszczą 230 osób. Na tym poziomie będzie też pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki i sale do zajęć indywidualnych. Poniżej powstaną szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. 

Nowa hala ma być oddana do użytku w czerwcu 2024 r. Budynek będzie miał 10 m wysokości i zajmie 1,5 tys. m kw., sala gimnastyczna będzie o wymiarach: 17,70 x 25,50 m.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama