Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje nowe miejsca postojowe. „Kiss and Ride”, czyli „Pocałuj i jedź” znajdą się w centrum.

Miejsca krótkotrwałego postoju dla kierowców, którzy tylko wysadzają pasażerów mają się znaleźć w rejonie rzeszowskiego Dworca Komunikacji Lokalnej, pod wiaduktem Śląskim. W tym miejscu obowiązuje bowiem całkowity zakaz ruchu dla pojazdów innych niż uprawnione.

– Miasto miało problem z prywatnymi samochodami, które parkowały przy dworcu. Bardzo często zatrzymywali się tam np. klienci znajdującej się niedaleko galerii handlowej, a kierowcy autobusów mieli problem z przejazdem – informuje Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Urzędnicy postanowili jednak wyjść na przeciw kierowcom, którzy w tamtym rejonie wysadzali pasażerów, a ci chcieli się np. przesiąść do innego publicznego środka transportu.

– Dlatego postanowiliśmy na terenie Dworca Komunikacji Lokalnej utworzyć parkingi typu „Kiss and Ride”, czyli takie, gdzie każdy będzie się mógł zatrzymać na chwilę, po to by wysadzić pasażera. Biuro Gospodarki Mieniem wskazało już taką działkę. Najprawdopodobniej na początku przyszłego roku będzie już nią zarządzał Zarząd Transportu Miejskiego, który utworzy ok. 10 miejsc postojowych w tym rejonie – dodaje Pawlak.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama