Fot. Jarosław / Czytelnik Rzeszów News. Na zdjęciu skutki gwałtownej ulewy w centrum Rzeszowa w 2020 roku
Reklama

Rzeszowscy urzędnicy wraz ze strażakami z OSP w środę rozpoczęli sprawdzanie drożności rowów melioracyjnych i przepustów. Takie polecenie wydał prezydent Konrad Fijołek. 

W środę odbyło się spotkanie Konrada Fiołka z Zespołem ds. Zarządzania Kryzysowego. – Wszyscy widzieliśmy, co wczoraj dotknęło mieszkańców Poznania i Krakowa. Zalane miasta, połamane drzewa. Musimy zrobić, co tylko możliwe, aby uniknąć takich sytuacji w Rzeszowie i jak najbardziej zminimalizować skutki kataklizmu – mówił w ratuszu Fiołek.

Na jego polecenie od środy (23 czerwca) urzędnicy wraz ze strażakami z OSP w poszczególnych osiedlach rozpoczęli sprawdzanie drożności rowów melioracyjnych i przepustów. – Musimy też skoncentrować się na bardziej efektywnej metodzie informacji dla mieszkańców o zbliżającym się zagrożeniu – zwrócił uwagę Konrad Fijołek.

Na rzeszowskich rzekach i potokach jest zainstalowanych 8 czujników monitorujących na bieżąco poziom wody. Każdy z mieszkańców może to sprawdzić, wchodząc na stronę monitoringrzek.pl/rzeszow. Jeżeli ktoś chce informacje o zagrożeniach otrzymywać SMS-em, proszony jest o kontakt telefoniczny – 17 875 44 25 lub e-mail: zkr@erzeszow.pl.

Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszowa
Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszowa

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama