Stało się! Od 1 lipca WSK Rzeszów zmieniła nazwę na Pratt & Whitney Rzeszów.

[Not a valid template]

 

To bardzo ważna zmiana w 77-letniej historii przedsiębiorstwa wybudowanego ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego jako Państwowe Zakłady Lotnicze Wytwórnia Silników nr 2 w Rzeszowie.

Zmianę nazwy WSK Rzeszów na Pratt & Whitney Rzeszów w grudniu ub. r. zapowiedział szef firmy Marek Darecki. WSK od 2002 r. należy do kanadyjskiej firmy Pratt & Whitney, która jest częścią amerykańskiego koncernu United Technologies Corporation

– Decyzja o zmianie nazwy nie była łatwa, odkładaliśmy ją przez wiele lat. Wielu naszych pracowników ma do nazwy WSK Rzeszów stosunek emocjonalny. Kierowaliśmy się jednak naszą przyszłością oraz dodatkowymi szansami, które wiążą się z nową marką. Jesteśmy dumni z naszej tradycji i szanujemy dokonania pokoleń naszych pracowników. Po raz kolejny jednak musimy wykazać się odpowiedzialnością, zdolnością do zrozumienia wyzwań współczesności oraz gotowością do skutecznej reakcji na zachodzące zmiany – mówi Marek Darecki, który został dyrektorem generalnym Pratt & Whitney Rzeszów

Firma zmienia także swój znak graficzny – rozstając się z tradycyjnym logotypem symbolizującym lecącego żurawia i przyjmując logo Pratt&Whitney i nazwę Pratt&Whitney Rzeszów. Firma zmieniała swój brand w przeszłości już 7-krotnie. Władze spółki twierdzą, że obecna zmiana jest naturalną częścią rozwoju rzeszowskiej wytwórni silników lotniczych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pratt & Whitney Rzeszów zapewnia, że będzie rozwijał tradycje i osiągnięcia rzeszowskiej wytwórni, która przez „ponad siedem dekad była synonimem Rzeszowa i Podkarpacia”. W fabryce obecnie pracuje ponad 4 tys. osób.

– Nasza firma działa na rynkach globalnych i dostarcza swoje wyroby do klientów na całym świecie. Z tego punktu widzenia nazwa firmy zaczyna odgrywać bardzo ważną rolę. Nasi klienci działają w biznesowym środowisku, w którym funkcjonują firmy o dobrze rozpoznawalnych markach. Posiadanie dobrze rozpoznawalnej nazwy, przekłada się na kontrakty i kolejne miejsca pracy – tłumaczy powody zmiany nazwy firmy Marek Darecki.

Dodaje, że pierwszy człon nowej nazwy firmy podkreśla „przynależność do jednej z najlepszych, światowych firm lotniczych Pratt & Whitney”. – Drugi symbolizuje nasze przywiązanie do tradycji i do miasta, w którym funkcjonujemy – twierdzi Darecki.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama