Reklama

Policjanci zatrzymali byłego żołnierza, podejrzanego o posiadanie materiałów wybuchowych. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Informację o znalezieniu reklamówki z zawartością materiałów wybuchowych otrzymali policjanci z Kolbuszowej. Wezwał ich mieszkaniec Widełki, który reklamówkę znalazł obok swojego ogrodzenia. Na miejsce została wysłana grupa minersko-pirotechniczna z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W oględzinach materiałów uczestniczył również biegły z zakresu broni i amunicji, który potwierdził, że znalezione materiały to heksogen oraz dwa zapalniki. Przedmioty zostały zabezpieczone przez  funkcjonariuszy SPAP i niezwłocznie zneutralizowane na pobliskim poligonie.

Policjanci ustalili, że znaleziony materiał wybuchowy może należeć do brata  zgłaszającego, byłego żołnierza, który kilka miesięcy wcześniej zakończył służbę. Ustalili, że mieszka na terenie powiatu kolbuszowskiego. 28-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut nielegalnego posiadania materiałów wybuchowych.

Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do nielegalnego posiadania materiałów wybuchowych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: