Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Fundacja PGE przekazała Caritas Diecezji Rzeszowskiej 100 tys. zł na pomoc dla uchodźców z terenów objętych wojną na Ukrainie. Wsparcie dla potrzebujących koordynuje wojewoda podkarpacki.

– Nasza reakcja na potrzeby ludzi, którzy ucierpieli w wyniku nieuzasadnionej agresji ze strony Rosji jest natychmiastowa. Naszym obowiązkiem jest udzielenie pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna.

Celem darowizny jest pomoc ofiarom rosyjskiej agresji na Ukrainę. Będzie ona polegać na przyjęciu uchodźców do ośrodków Caritas, zapewnieniu im zakwaterowania, wyżywienia, odzieży, ewentualnej opieki medycznej oraz innych niezbędnych form wsparcia. Wsparcie zostanie rozdzielone we współpracy z Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie.

– Do ośrodków Caritas Diecezji Rzeszowskiej trafiają już pierwsze osoby z Ukrainy, a za chwilę może być ich wiele więcej. Udzielamy także pomocy doraźnej uchodźcom na przejściach granicznych, rozdając jedzenie, wodę i produkty pierwszej potrzeby – mówi ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej udostępnił też swoje konto bankowe, na które można wpłacać pieniądze. Nr konta: 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616, z dopiskiem „Ukraina”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama