Zdjęcie: Ewa Modestowicz

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zachęca do udziału w spotkaniu z Ireną Santor – w najbliższy piątek, 21 lipca.

Spotkanie z „pierwszą damą polskiej piosenki” odbędzie się w Wypożyczalni Głównej WiMBP przy ul Dąbrowskiego 33. Liczba miejsc jest ograniczona. Wstęp na podstawie zaproszeń, które można odbierać w Wypożyczalni Głównej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00.

Spotkanie z Ireną Santor jest częścią XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival”, który w sobotę i niedzielę (22-23 lipca) odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Santor będzie gościem honorowym festiwalu, zasiądzie na widowni. 

Irena Santor jest autorką takich piosenek jak: „Ej, przeleciał ptaszek”, „Maleńki znak”, „Tych lat nie odda nikt”, „Embarras”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Zapamiętaj, że to ja”, „Zakochani czekają na maj”, „Piosenka o sąsiedzie”, czy „Wiem, że to miłość”.

Santor koncertowała w Europie, w obu Amerykach, Azji i Australii. Jest pierwszą w Polsce piosenkarką uhonorowaną doktoratem honoris causa przez Akademię Muzyczną w Łodzi. Nagrała ponad 60 płyt, z czego wiele zdobyło status Złotych Płyt. 

Irena Santor wydała książki: „Miło wspomnieć” oraz „Powrócisz tu… czyli Irena Santor i Solec Kujawski”. Grała  w warszawskich Teatrach Syrena i Ateneum, współpracowała z kabaretami Wagabunda, U Kierdziołka i Karuzela Warszawska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Santor występowała w słynnej Zgaduj Zgaduli i Podwieczorku przy Mikrofonie oraz w wielu recitalach i programach telewizyjnych, brała udział w licznych koncertach charytatywnych.

Posiada ponad 100 nagród, odznaczeń i tytułów, m.in.: Złoty Medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”, Diamentowy Mikrofon Polskiego Radia, Bursztynowy Słowik i Złoty Fryderyk za całokształt twórczości, Wiktor 1992, Order Uśmiechu. 

Irena Santor karierę muzyczną zakończyła w 2021 roku. 

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama