Zdjęcie: CBA
Reklama

– Agenci CBA zatrzymali przewodniczącego obwodowej komisji wyborczej w Łączkach Kucharskich na Podkarpaciu – informuje RMF FM.

Radio podaje, że mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące korupcji podczas jesiennych wyborów samorządowych. Jako ustaliło RMF FM, mężczyzna w ub. r. startował w listopadowych wyborach na radnego i miał kupować poparcie m.in. za alkohol.

„Udało mu się zdobyć mandat. Następnie został przewodniczącym komisji obwodowej w wyborach prezydenckich. Kilka dni przed drugą turą głosowania został zatrzymany i usłyszał kilka zarzutów” – informuje RMF FM.

Zatrzymanie mężczyzny ma związek ze śledztwem prowadzonym przez CBA i Prokuraturę Apelacyjną w Rzeszowie. Dotyczy ono korupcji wyborczej.

W marcu funkcjonariusze CBA zatrzymali dziewięć osób, m.in. te, które za korzyści majątkowe głosowały na konkretnych kandydatów w wyborach samorządowych, startujących w wyborach do rady gminy w Sędziszowie Małopolskim i rady powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Kilka tygodni później CBA zatrzymało kolejne cztery osoby z Sędziszowa Małopolskiego. Według prokuratury, zatrzymani mieli głosować na konkretnych kandydatów w zamian za pieniądze i alkohol. RMF FM twierdzi, że część z zatrzymanych to osoby powiązane z Polskim Stronnictwem Ludowym.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama