Reklama

– Były szef biura poselskiego Jana Burego i działacz PSL na Podkarpaciu Bogusław P. zatrzymany przez CBA pod zarzutem korupcji – podaje Radio Zet.

Dzisiaj Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, poinformował o zatrzymaniu trzech osób do śledztwa prowadzonego przez CBA i nadzorowanego przez Prokuraturę Apelacyjnej w Katowicach. Śledztwo dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych i osobistych.

W ostatnich dniach agenci CBA wykonywali szereg czynności procesowych związanych z tym postępowaniem. Przeprowadzili m.in. przeszukania w pięciu miejscach, gdzie zabezpieczyli dokumentację i elektroniczne nośniki danych. Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwóch przedsiębiorców z Małopolski oraz jednego z Podkarpacia. Wszyscy są w wieku od 57 do 62 lat.

Radio Zet poinformowało, że CBA zatrzymało Bogusława P., byłego szefa biura poselskiego Jana Burego i działacza PSL na Podkarpaciu.

Zatrzymani mężczyźni w Prokuraturze Apelacyjnej w Katowicach usłyszeli zarzuty oszustwa związane z uzyskaniem dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

– Wszystko wskazuje na to, że przygotowali, a następnie przedstawili nierzetelną i poświadczającą nieprawdę dokumentację w celu uzyskania dotacji na prowadzone przez siebie projekty. Skutkowało to przyznaniem decyzji na ponad 63 mln zł na dwa prowadzone projekty, z czego wypłacono już 16 mln. Jeden z małopolskich przedsiębiorców usłyszał ponadto zarzut powoływania się na wpływy w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu spraw związanych z przyznaniem dotacji w zamian za korzyść majątkową w wysokości ponad 350 tys. zł – poinformował Jacek Dobrzyński.

Dotychczas w tej sprawie ośmiu osobom przedstawiono 13 zarzutów, między innymi oszustwa oraz wystawiania dokumentów poświadczających nieprawdę.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: