Reklama

14 osób podejrzanych o handel narkotykami na dużą skalę zatrzymali policjanci rzeszowskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego. 9 osób tymczasowo aresztowano.

[Not a valid template]

 

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie w komunikacie podała, że grupa przestępcza zajmowała się przemytem z innych państw Unii Europejskiej i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, głównie na terenie Rzeszowa, powiatu sanockiego i bieszczadzkiego.

W połowie marca policjanci CBŚ przeprowadzili pierwszy etap operacji wymierzonej w przemytników i handlarzy narkotyków. Zatrzymali wówczas trzy osoby podejrzane o przemyt narkotyków do Polski, w tym dwóch kurierów jadących autobusem kursowym z Holandii. Kurierów zatrzymano w Rzeszowie, znaleziono przy nich walizkę z narkotykami. Policjantom udało się zlikwidować kanał przerzutowy narkotyków na teren Podkarpacia. Z ustaleń śledztwa wynika, że kurierzy wykonali 5 takich kursów.

W tym tygodniu policjanci przeprowadzili drugi etap operacji na terenie Rzeszowa i Sanoka. Kilkudziesięciu policjantów CBŚ wspólnie z policjantami garnizonu podkarpackiego, funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Służby Celnej z Przemyśla i Rzeszowa zatrzymali 11 członków grupy przestępczej. Akcję wspierali policyjni antyterroryści Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W trakcie obu operacji policjanci zlikwidowal dwie domowe uprawy konopi indyjskich, zabezpieczyli łącznie około 3,3 kg marihuany, 0,3 kg amfetaminy i około 70 gramów substancji psychotropowej w postaci MDMA. Łączna wartość czarnorynkowa tych narkotyków wynosi 160 tys. zł.

Zatrzymane osoby to mieszkańcy Podkarpacia w wieku od 19 do 29 lat. Część z nich to pseudokibice Stali Sanok. Wobec 9 członków zorganizowanej grupy przestępczej na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krośnie sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Wobec 5 pozostałych policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

httpv://www.youtube.com/watch?v=CsrHs003iuo

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: