Reklama

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Zatrzymali 14 osób i zabezpieczyli 7 kg narkotyków.

[Not a valid template]

 

Od ponad roku funkcjonariusze CBŚ wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Przemyślu rozpracowywali grupę przestępczą, której członkowie, młodzi mężczyźni, na terenie głównie Jarosławia, ale i całego województwa podkarpackiego handlowali narkotykami na dużą skalę.

Policjanci CBŚ ustalili, że grupa wytwarza marihuanę, którą miesza z marihuaną przemycaną z Holandii i tak przygotowany narkotyk wprowadza do obrotu. Policjanci mają dowody na zorganizowany charakter handlu narkotykami.

– Policjanci CBŚ przy wsparciu Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Izby Celnej oraz policjantów z komend w Jarosławiu, Łańcucie i Przemyślu przeszukali równocześnie 22 domy, mieszkania i samochody. Zatrzymali 14 osób, zabezpieczyli około 7 kg narkotyków, zlikwidowali dwie plantacje marihuany oraz zabezpieczyli mienie na łączną kwotę 65 tys. złotych, w tym 52 tys. zł w gotówce – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Podejrzanym Prokuratura Okręgowa w Przemyślu przedstawiła zarzuty z zakresu działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji narkotyków oraz wprowadzaniu ich do obrotu. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 18 do 40 lat, głównie mieszkańcy Jarosławia i okolic.

Sąd Rejonowy w Przemyślu wobec czterech osób zastosował tymczasowy areszt, pozostali podejrzani mają wolnościowe środki zapobiegawcze.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: