Sześć osób zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie. Rozbita przez nich grupa przestępcza zajmowała się produkcją i handlem podrobionym żelem do prania znanych zagranicznych firm zagranicznych.

[Not a valid template]

 

O rozbiciu grupy przestępczej przez rzeszowski zarząd CBŚP poinformowała kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji.

Członków grupy policjanci zatrzymali na terenie województwa wielkopolskiego, natomiast w województwach lubelskim, śląskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim funkcjonariusze CBŚP przeszukali siedziby firm, które mogły mieć związek z działalnością grupy.

W jednej z wielkopolskiej firm policjanci zabezpieczyli podrabiane żele do prania, szampony i maszynki do golenia. Wszystko opatrzone było znakami towarowymi znanych ogólnoświatowych marek. Policjanci zatrzymali sześć osób w wieku od 30 do 55 lat, które były zamieszane w ten proceder. Czterem osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Na terenie Wielkopolski w jednej z firm kontrolowanych przez grupę rzeszowscy funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli też 13,5 tys. litrów żeli do prania. – Członkowie grupy narazili na straty międzynarodowe koncerny chemiczne. Mogą one wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych – poinformowała kom. Agnieszka Hamelusz.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podczas policyjnej akcji funkcjonariusze zabezpieczyli 75 tys. zł na poczet przyszłych kar. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli ktoś z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu lub mamy do czynienia z towarem o znacznej wartości, to wysokość kary wzrasta do 5 lat więzienia. Taka sama grozi też za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama