Reklama

Sześć osób zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie. Rozbita przez nich grupa przestępcza zajmowała się produkcją i handlem podrobionym żelem do prania znanych zagranicznych firm zagranicznych.

[Not a valid template]

 

O rozbiciu grupy przestępczej przez rzeszowski zarząd CBŚP poinformowała kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji.

Członków grupy policjanci zatrzymali na terenie województwa wielkopolskiego, natomiast w województwach lubelskim, śląskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim funkcjonariusze CBŚP przeszukali siedziby firm, które mogły mieć związek z działalnością grupy.

W jednej z wielkopolskiej firm policjanci zabezpieczyli podrabiane żele do prania, szampony i maszynki do golenia. Wszystko opatrzone było znakami towarowymi znanych ogólnoświatowych marek. Policjanci zatrzymali sześć osób w wieku od 30 do 55 lat, które były zamieszane w ten proceder. Czterem osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Na terenie Wielkopolski w jednej z firm kontrolowanych przez grupę rzeszowscy funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli też 13,5 tys. litrów żeli do prania. – Członkowie grupy narazili na straty międzynarodowe koncerny chemiczne. Mogą one wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych – poinformowała kom. Agnieszka Hamelusz.

Podczas policyjnej akcji funkcjonariusze zabezpieczyli 75 tys. zł na poczet przyszłych kar. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli ktoś z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu lub mamy do czynienia z towarem o znacznej wartości, to wysokość kary wzrasta do 5 lat więzienia. Taka sama grozi też za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: