Reklama

33 pseudokibiców objęto aktem oskarżenia, którzy na terenie Rzeszowa, Sanoka i innych miejscowości na Podkarpaciu zajmowali się przemytem i wprowadzaniem do obrotu sporych ilości narkotyków.

Akt oskarżenia przeciwko pseudokibicom Stali Sanok do sądu wysłała Prokuratura Okręgowa w Krośnie. Zostali nim objęci liderzy rozpracowanej grupy przestępczości oraz jej członkowie, którzy zajmowali się przemytem i wprowadzaniem do obrotu na terenie Sanoka, Rzeszowa i innych miejscowości województwa podkarpackiego znacznej ilości narkotyków i substancji psychotropowych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z prokuraturą od 2013 r. rozpracowywali grupę przestępczą, działającą na terenie Podkarpacia.

W trakcie prowadzonej sprawy funkcjonariusze CBŚP, wspierani przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie oraz funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, przeprowadzili kilkuetapową realizację, wymierzoną w grupę przestępczą, zajmującą się przemytem i handlem narkotykami.

Funkcjonariusze zatrzymali w sumie 32 osoby. Zabezpieczyli około 3,5 kilograma marihuany, 300 gramów amfetaminy oraz tabletki ekstazy o czarnorynkowej wartości około 130 tysięcy złotych, a także około 700 sztuk różnego rodzaju amunicji.

– Dużym sukcesem funkcjonariuszy jest fakt, że zlikwidowali stworzony przez grupę kanał przerzutowy narkotyków z Holandii do Polski oraz cztery plantacje konopi indyjskich – informuje Komenda Główna Policji.

W trakcie śledztwa ustalono, że grupa w latach 2013 – 2014 rozprowadziła na terenie Podkarpacia około 19 kilogramów narkotyków, z których znaczna część została wcześniej przemycona. Wobec dwóch liderów i siedmiu najbardziej aktywnych członków grupy sąd zastosował tymczasowe aresztowania.

Pozostali oskarżeni objęci byli dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju oraz poręczeniem majątkowym. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono u podejrzanych mienie wartości około 80 tysięcy złotych. Pseudokibicom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: