Przemyt 2,1 kg marihuany o szacunkowej wartości 75 tys. zł udaremnili celnicy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Narkotyki były ukryte w nagrzewnicy samochodu osobowego.

[Not a valid template]

 

Ukraiński kierowca, który przekraczał polsko-ukraińską granicę w Medyce, skierował swój samochód na „zielony pas”- nic do oclenia, skąd pojazd został wytypowany przez celników do szczegółowej kontroli.

Podczas rewizji celnicy wykryli, że w samochodzie znajduje się specjalna skrytka, w której przewożony był foliowy worek zawierający susz roślinny o wadze 2,1 kg.

Z pomocą narkotestu, celnicy przeprowadzili badanie wykrytego suszu, które wskazało na obecność substancji psychoaktywnej, charakterystycznej dla marihuany.

– Potwierdziły to także badania, które przeprowadzono dodatkowo w laboratorium celnym Izby Celnej w Przemyślu – twierdzi jej rzecznik Edyta Chabowska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Sprawą zajęła się przemyska Prokuratura Okręgowa. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut przemytu znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności. Ukrainiec został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Edyta Chabowska przypomina, że jest to kolejna w tym roku próba przemytu marihuany przez przejście graniczne w Medyce, udaremniona przez Służbę Celną. W czerwcu celnicy zapobiegli wprowadzeniu na czarny rynek 27 kg marihuany.

W Medyce miał miejsce również największy od kilku lat rekordowy przemyt narkotyków – w 2014 r. celnicy zatrzymali wówczas 150 kg heroiny o szacunkowej wartości rynkowej 30 mln zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama