30 zarekwirowanych paczek, 7 spraw karnych skarbowych, zatrzymanie 85 kg krajanki – to efekt działań kontrolnych Służby Celnej z Rzeszowa.

[Not a valid template]

 

Celnicy z Grupy Mobilnej w Rzeszowie kontrolowali podrzeszowskie firmy kurierskie. – Pomagała im Gina, labradorka specjalizująca się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych – informuje Edyta Chabowska, rzecznik Izby Celnej w Przemyślu.

Doświadczony nos Giny nakierował celników na przesyłki, w których odkryli łącznie 85 kg krajanki tytoniowej o wartości rynkowej  blisko 56,5 tys. zł.  Krajanka trafiła do magazynu depozytowego Służby Celnej, która w związku z zatrzymaniem towaru wszczęła łącznie 7 spraw karnych skarbowych.

W podkarpackiej Służbie Celnej pełni służbę 19 psów, które wspierają funkcjonariuszy w wykrywaniu wyrobów tytoniowych i narkotyków. Dzięki ich pomocy, tylko w pierwszym półroczu 2016 na czarny rynek nie trafiło 4 mln sztuk papierosów, 276 kg tytoniu; 6,5 kg i 17 sadzonek marihuany, 140 g mefedronu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Gina pracuje w podkarpackiej Służbie Celnej od 3 lat. Jako ostatni, dołączył do drużyny Jake – Springer angielski, którego zadaniem jest również walka z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama