Reklama

11 automatów do gier zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z Rzeszowa. Maszyny do urządzania nielegalnych gier zatrzymane zostały podczas kontroli w dwóch rzeszowskich lokalach.

W miniony wtorek (16 grudnia) celnicy skontrolowali jeden z rzeszowskich lokali, w którym zatrzymali 5 automatów do urządzania gier hazardowych. Dwa dni później kolejna kontrola na terenie Rzeszowa zakończyła się zatrzymaniem 6 maszyn.

W obydwu przypadkach celnicy przeprowadzili eksperymenty, które wykazały, że na automatach możliwe jest prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Od początku tego roku Służba Celna na Podkarpaciu zatrzymała ponad pół tysiąca automatów, na których były urządzanie nielegalne gry hazardowe. Sprawcom grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie kary łącznie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– W Polsce ponad 50 tys. osób jest uzależnionych od gier hazardowych, a prawie 200 tys. narażonych jest na ryzyko uzależnienia – informuje Izba Celna.

W ubiegłym roku Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych sfinansował leczenie 9,5 tys. osób uzależnionych od hazardu.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama