Zdjęcie: Materiały inwestora

Co najmniej 150 mln zł zainwestuje właściciel Centrum Handlowego „Europa II” Rzeszowie w rozbudowę obiektu. Prace ruszą nie wcześniej, jak za pięć lat.

Pomysł na rozbudowę najstarszej galerii handlowej w Rzeszowie przy al. Piłsudskiego przedstawiono we wtorek w ratuszu podczas sesji Rady Miasta. „Europa II” powstała w 1996 roku. Jej znakiem rozpoznawczym był nieistniejący już klub muzyczny „Akademia”. Lata świetności galeria ma już jednak za sobą, ale na trudnym rynku handlu cały czas trwa. Dzisiaj w „Europie” jest około 100 najemców, ale galeria głównie znana jest… z mini dworca autobusowego, z którego korzystają przewoźnicy.

Obecnym właścicielem „Europy” jest spółka MKM Plaza. Jej prezes Tadeusz Dziurzyński mówi nam, że firma złożyła do urzędu miasta wniosek o wydanie warunków zabudowy. „Europa” ma być rozbudowana. – Trzeba zmienić wizerunek obiektu. Planujemy budowę podziemnego dworca autobusowego. Sam budynek chcemy podwyższyć o 12-16 kondygnacji. Dokładny plan nie został jeszcze ustalony – mówi Dziurzyński.

Główne założenia „odświeżenia” „Europy” są już znane. Wiadomo, że obecni najemcy wyprowadzą się z galerii.

Advertisement

– Handlu w „Europie” będzie bardzo mało. Stawiamy na biura, rozrywkę, rozwój gastronomii, stworzenie klubu fitness, kręgielni, klubu bilardowego. Klubowi muzycznemu „Bajka”, który zajmuje powierzchnię ponad 1000 m kw., zaproponujemy większą. Chcemy im udostępnić 4 tys. m kw. Zamierzamy również otworzyć mały hotel na 120-140 miejsc. Ta ma być tani hotel jednej z sieciówek. Handel w galerii nie będzie dominował, bo konkurencja w Rzeszowie jest bardzo duża. Nie chcemy przeszkadzać innym galeriom – tłumaczy Tadeusz Dziurzyński. 

MKM Plaza przewiduje, że w rozbudowę „Europy” zainwestuje co najmniej 150 mln zł. Pierwsze prace mają ruszyć nie wcześniej, jak za pięć lat. 

Zdjęcie: Materiały inwestora

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama