Centrum handlowe „Rotunda” zmieni nazwę. Dostanie „drugie życie” [WIZUALIZACJE]

Reklama

„Stara Szwalnia” – tak będzie się nazywało wkrótce obecne centrum handlowe „Rotunda” w Rzeszowie. Nowi właściciele całkowicie zmieniają koncepcję i wygląd centrum.

 

Właściciele „Rotundy”, która znajduje się przy ulicy Okulickiego, zapowiadają, że w centrum tchną „drugie życie”. Inspiracją do rewolucyjnych zmian w obiekcie są słowa jednego z mieszkańców o mieszczącej się dawniej na miejscu „Rotundy” szwalni, będącej ówcześnie charakterystycznym punktem Rzeszowa.

Stąd wzięła się też innowacyjna koncepcja rozbudowy galerii oraz nowa nazwa obiektu – „Stara Szwalnia”. To jednak jeszcze nie koniec – nowi właściciele zapowiadają powstanie całego muzeum szwalniczego, które dodatkowo podkreśli historię oraz klimat retro  budynku.

Aktualnie inwestorzy zaczynają rekonstrukcję i rozbudowę galerii. Mają w niej znajdować się również, jak twierdzą, doskonale przygotowane powierzchnie do wynajęcia. Galeria jest blisko centrum oraz niedaleko osiedli. Nowi właściciele „Rotundy” przyznają, że obecny budynek stanowił jedynie chaotyczny twór, który ciężko dostrzec w gąszczu reklam.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Musimy dbać o wygląd i estetykę miasta. To wstyd, że wcześniejsi posiadacze obiektu doprowadzili go do takiego stanu. Zamiast cieszyć oko – budynek straszy! Prace zostaną podjęte jak najszybszej. Nowa koncepcja będzie wyróżniać budynek wśród „osiedlowej architektury” i cieszyć oko mieszkańców oraz turystów odwiedzających Rzeszów – mówią nowi właściciele Galerii.

Kiedy „Rotunda” odrodzi się w postaci „Starej Szwalni”? Nowi właściciele nie podają konkretnych terminów, ale przywidują zakończenie modernizacji centrum jeszcze w tym roku.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama