Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Dwujęzyczne zajęcia dla dzieci z Ukrainy i Polski w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów prowadzi Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin.

PSAR wynajęło w Plazie ponad 300 m kw. na potrzeby Centrum TUTU. To właśnie tutaj, na piętrze, organizowane są dwujęzyczne zajęcia, zabawy, animacje i inne warsztaty dla dzieci z Ukrainy i Polski pod okiem specjalistów.

– Dzieci z obydwu krajów mogą spędzać ze sobą czas, bawić się i rozmawiać z dwujęzycznymi specjalistkami – wyjaśnia Katarzyna Szewerniak, menedżer ds. marketingu w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów. 

Centrum TUTU jest dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Zainteresowani muszą pamiętać, że dziecko może zapisać wyłącznie prawny opiekun, który ma przy sobie dowód tożsamości, np. ukraiński paszport. Zajęcia odbywają się bezpłatnie od poniedziałku do piątku.

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin znane jest z zachęcania do aktywnego i zdrowego trybu życia, promuje podkarpacką kulturę. Swoje doświadczenie w projektach międzynarodowych i pracy z dziećmi wykorzystuje teraz do wsparcia Ukrainy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama