Podkarpaccy przedsiębiorcy powinni odetchnąć z ulgą. Cezary Koba nie jest już dyrektorem Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie.

Koba został odwołany ze stanowiska przez ministra finansów 11 grudnia. We wtorek potwierdziła to rzeczniczka resortu Wiesława Dróżdż. Koba stracił stanowisko na wniosek Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej.

Ministerstwo Finansów nie podaje przyczyn odwołania. Powołuje się na ustawę o kontroli skarbowej, która „nie przewiduje konieczności podania uzasadnienia”.

– 12  grudnia  minister finansów wyznaczył Antoniego Markowskiego do pełnienia obowiązków dyrektora UKS w Rzeszowie – poinformowała Rzeszów News Wiesława Dróżdż.

Dodała, że Koba nadal będzie pracownikiem rzeszowskiego UKS. Dyrektorem Urzędu był od 15 marca 2010 r. Wcześniej, od września 2009 r., pełnił obowiązki szefa UKS.

Można przypuszczać, że odwołanie Cezarego Koby ma związek ze skargami podkarpackich przedsiębiorców na działalność Urzędu Skarbowego w Rzeszowie. Według nich, UKS niszczy firmy częstymi kontrolami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W obronie przedsiębiorców od wielu miesięcy stawała podkarpacka posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz. W październiku wystąpiła na konferencji razem z właścicielami kilku firm, które na skutek kontroli muszą płacić wielomilionowe kary, choć twierdzą, że wina nie leży po ich stronie.

– Wobec przedsiębiorców działających na Podkarpaciu z pełną determinacją i pełnym uporem, a także w sposób opresyjny stosowane są przepisy zarówno prawa podatkowego, jak i ordynacji podatkowej – alarmowała na konferencji Józefa Hrynkiewicz.

Z jej obliczeń wynika, że w ciągu ostatniego roku z Podkarpacia wyprowadziło się 14,5 tys. firm.  Hrynkiewicz zwróciła się do prezesa Najwyższej Izby Kontroli o sprawdzenie rzeszowskiego UKS, dlaczego w opresyjny sposób traktuje podkarpackich przedsiębiorców.

Posłanka PiS powiedziała także, że UKS w Rzeszowie jest „wybitny w prześladowaniu przedsiębiorców”. O sprawie więcej pisaliśmy TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama