W dniach 24-25 listopada Centrum Informacji i Planowania Zawodowego w Rzeszowie organizuje „ABC przedsiębiorczości”. Będzie się można m.in. dowiedzieć, co trzeba zrobić żeby założyć firmę.

Tzw. porada grupowa „ABC przedsiębiorczości” odbędzie się przy CIiPKW Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 15. W szkoleniu mogą wziąć udział osoby bezrobotne i poszukujące pracy, pełnoletni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci, absolwenci szkół wyższych.

Szkolenia rozpoczynać się będą o godz. 9:00 i trwać będą do 14:30.

Podczas szkolenia jego uczestnicy będą mogli się dowiedzieć o poszczególnych etapach zakładania działalności gospodarczej, ze szczegółowym omówieniem procedury rejestracji firmy. Organizatorzy przekażą praktyczne informacje na temat wypełniania dokumentów związanych z rejestracją firmy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Uczestnicy szkolenia dokonają również oceny własnych predyspozycji niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Zapoznają się też z formami opodatkowania firmy, zostaną omówione kryteria wyboru poszczególnych form podatkowych.

Podczas szkolenia nie zabraknie informacji na temat pozyskania funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz obowiązków przedsiębiorcy wobec konkretnych instytucji.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama