Zdjęcie: Materiały organizatorów

– Przyjdź, poznaj, działaj! – zachęca rzeszowska grupa Amnesty International. We wtorek (18 kwietnia) w pubie Kultura w Rzeszowie odbędzie otwarte spotkanie dla osób zainteresowanych działalnością na rzecz obrony praw człowieka.

Amnesty International to międzynarodowy ruch zrzeszający ponad 7 mln osób. Zapewnia każdemu możliwość realizacji praw, które są zapisane w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz innych dokumentach międzynarodowych poświęconych prawom człowieka.

AI od wielu lat zajmuje się również działaniami antydyskryminacyjnymi, edukacją na temat praw człowieka, a także organizowaniem pokojowych akcji z tym związanych. Za swoją działalność Amnesty International w 1977 r. otrzymało Pokojową Nagrodę Nobla.

Lokalne grupy AI działają w Polsce w prawie każdym województwie. Tworzą je wolontariusze włącznie z osobami niepełnoletnimi. Działalność grup opiera się w dużej mierze na wydarzeniach, ulicznych happeningach i szeroko pojętej edukacji antydyskryminacyjnej i obywatelskiej.

W Rzeszowie grupa lokalna AI organizowała już m.in. międzynarodowy maraton pisania listów w obronie więźniów sumienia, akcje informacyjne dotyczące kryzysu azylowego, akcje zbierania podpisów, warsztaty na temat praw człowieka, ćwiczenia antydyskryminacyjne i projekcje filmowe. Poszczególni członkowie biorą również udział w dodatkowych szkoleniach i zdobywają kwalifikacje edukatorów.

Podczas poniedziałkowego otwartego spotkania, które odbędzie się w rzeszowskim pubie Kultura (ul. Szopena 59) od godz. 19:00, będzie można dowiedzieć się więcej o działalności grupy AI, jak i całej organizacji: jakie są jej główne cele i działania oraz jak samemu można działać na rzecz poprawy sytuacji praw człowieka w swoim otoczeniu oraz na całym świecie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Członkowie AI wprowadzą także w podstawowe zagadnienia z zakresu praw człowieka i opowiedzą o zbliżających się akcjach. Postarają się również udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zarówno działalnością na rzecz praw człowieka, jak i bezpośrednio członkostwem w grupie i współorganizacją akcji – oraz nauczycieli szkół wszystkich etapów nauczania planujących założenie Szkolnych Kół Praw Człowieka – zachęca Michał Sobol, koordynator rzeszowskiej grupy Amnesty International.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Potrwa ono do godz. 22:00. 

Zdjęcie: Amnesty International
Zdjęcie: Amnesty International

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama