W Rzeszowie ruszyły przygotowania do nowego sezonu polskiej ligi futbolu amerykańskiego. Tegoroczni medaliści mistrzostw Polski – drużyna Tejpy.pl Rzeszów Rockets, szuka kolejnych sportowych talentów, aby w przyszłych rozgrywkach znowu sięgać po najwyższe cele.

Dla rzeszowskiej drużyny tegoroczny sezon był wyjątkowy. „Rakiety” startowały w rozgrywkach jako debiutanci, aby ostatecznie sięgnąć po brązowy medal mistrzostw Polski.

– Tegoroczny sukces to podsumowanie naszej ciężkiej pracy – mówi Tomasz Tittinger, członek zarządu, jednocześnie zawodnik drużyny. Sukcesy „Rakiet” obudziły także sportowe ambicje.

– W przyszłym roku chcemy zagrać w fazie play off, w formule 11-osobowej – twierdzi Tittinger. – Zaznaczyliśmy już swoją obecność na futbolowej mapie Polski, teraz pora sięgać po jeszcze wyższe cele. Debiut rzeszowskiej drużyny został zauważony i dobrze przyjęty przez obserwatorów i komentatorów futbolowych z całego kraju.

Jak się jednak okazuje, drużyna nie jest zamknięta kadrowo. – Ciągle szukamy nowych talentów – mówi Daniel Krawiec, prezes Tejpy.pl Rzeszów Rockets. – Musimy dbać o potencjał teamu na przyszłe lata. W związku z tym, drużyna co kilka miesięcy prowadzi nabór.

Jak przekonują sami zawodnicy, każdy może wziąć udział w rekrutacji. – Predyspozycje fizyczne są bardzo ważne, ale to nie znaczy, że jeśli ktoś jest szczupły czy gruby, wysoki czy niski, nie będzie miał szans na grę – tłumaczy Krawiec.

Na boisku każdy odnajdzie miejsce dla siebie. Poprzednie rekrutacje wyłoniły część graczy, którzy „wkupili się” w drużynę i obecnie stanowią jej podstawę. Organizatorzy mają nadzieję, że przyszły nabór będzie równie udany i przyciągnie do „Rakiet” nowe talenty.

Jesienna przedsezonowa rekrutacja odbędzie się w najbliższą środę (18 listopada) o godz. 21:00 w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego przy ul. Sucharskiego 4. Udział wziąć mogą mężczyźni od 16. roku życia.

Mile widziani są panowie z przeszłością sportową, ale nie jest to warunek. Wszyscy chętni proszeni są o zabranie sportowego stroju i obuwia na salę gimnastyczną.

Więcej informacji na fanpage’u drużyny Rzeszów Rockets.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama