Reklama

Wycieczka za granicę, gromadzenie oszczędności czy spłacanie zadłużenia w obcej walucie – to jedne z najczęstszych powodów sprzyjających kupowaniu euro, dolarów czy innych walut. Polacy robią to coraz chętniej i częściej, choć wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że tego typu transakcje mogą być jeszcze bardziej opłacalne.

Kupno obcej waluty w losowym momencie, bez analizy kursu, może skutkować znacznym przepłaceniem. Da się jednak tego uniknąć i to w bardzo łatwy sposób – trzeba jedynie wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wymiany i gdzie dokonywać transakcji.

W jaki sposób możesz oszczędzać na wymianie walut na co dzień?

Oszczędzanie na wymianie walut to dość powszechna praktyka. Swój dobytek w najpotężniejszych monetach świata decyduje się trzymać coraz więcej Polaków, a szczególnie chętnie korzystamy m.in. z dolara oraz euro. Wymian dokonujemy jednak równie często np. przed wyjazdami zagranicznymi czy w przypadku regularnych płatności w obcej walucie, np. kredytu we frankach.

W każdym z tych przypadków realizacja transakcji może być bardziej lub mniej opłacalna. Im niższa cena obcych monet, tym lepiej dla Ciebie – za mniej złotówek otrzymasz np. więcej euro. To łatwa taktyka, jednak aby ją stosować, konieczne jest śledzenie kursów, które często się zmieniają.

Bardzo ułatwia to strona https://www.walutomat.pl/kursy-walut, gdzie znajdziesz aktualne ceny, które są na bieżąco aktualizowane. To pozwoli Ci na podjęcie decyzji o realizacji transakcji dokładnie w chwili, gdy będzie to dla Ciebie najbardziej opłacalne i najwięcej na tym zyskasz.

Gdzie najlepiej wymieniać waluty obce, żeby oszczędzić?

Wiesz już, jak działa mechanizm oszczędzania pieniędzy na wymianie walut przed planowanym wyjazdem czy wykonaniem regularnej transakcji. Czas więc odpowiedzieć sobie na jeszcze jedno, niezwykle ważne pytanie: gdzie wymienić walutę, aby było to opłacalne? Możliwości na realizację wymiany jest bardzo dużo, większość z nich jednak nie jest opłacalna lub trudno nazwać ją wygodną i użyteczną na co dzień.

Coraz rzadziej Polacy decydują się np. na wymianę środków w tradycyjnych kantorach stacjonarnych. Główną przyczyną jest oczywiście wygoda – kto ma dziś czas, by regularnie odwiedzać tego typu lokale? Co więcej, konieczne byłyby wizyty w kilku takich miejscach, żeby porównać oferty i wybrać tę, która pozwala zaoszczędzić najwięcej.  Ich właściciele czy pracownicy stosunkowo rzadko też aktualizują kursy, można więc na tej opcji wiele stracić.

Wygodniejsze wydawać się może skorzystanie z kont walutowych i wymian w bankach, bo w tym przypadku transakcja wykonywana jest online, nawet przy użyciu telefonu. To bardzo wygodne, ale pojawia się inny problem – nieatrakcyjne prowizje i ewentualne opłaty dodatkowe. Banki często oferują dobre kursy, ale doliczyć trzeba do nich koszt przelewu, prowadzenia rachunku czy samej transakcji, co zmniejsza Twój zysk.

Korzystną alternatywą jest społecznościowa platforma wymiany walut, taka jak Walutomat. Znajdziesz na niej bez najmniejszego problemu najatrakcyjniejsze kursy, które odpowiadają Twoim oczekiwaniom. Co więcej, korzystając z tego serwisu, masz szansę otrzymać 50% rabatu na pierwszą wymianę, co bez wątpienia jest szczególnie kuszącą propozycją i może przynieść Ci znaczny zysk i spore oszczędności. Walutomat to także gwarancja szybkiej i bezpiecznej transakcji, co jest szczególnie ważne w przypadku przesyłania pieniędzy online.

 

Reklama