Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Pasjonujesz się filmem, ale bycie jedynie odbiorcą ci nie wystarcza? Marzysz o związaniu swojej przyszłości z produkcją filmową? A może masz na koncie autorskie realizacje? Zapisz się na warsztaty filmowe CamON. 

Podkarpacka Komisja Filmowa po raz czwarty zaprasza na cykl warsztatów, których celem jest poszerzenie umiejętności w zakresie produkcji filmowej. Podczas niemal rocznego programu zaplanowane są m.in. zajęcia z zakresu scenariopisarstwa, sztuki operatorskiej, montażu filmowego, reżyserii czy organizacji produkcji.

„Wspólnie przejdziemy przez wszystkie najważniejsze etapy produkcji, od pomysłu na film, przez pracę na planie, po postprodukcję, a rezultatem będzie zrealizowanie przez członków grupy wspólnej etiudy fabularnej” – informuje Podkarpacka Komisja Filmowa.

Zajęcia odbywają się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w weekendy (średnio jeden zjazd w miesiącu) i prowadzą je aktywni twórcy z polskiej branży filmowej. W ramach kursu odbędą się dwa kilkudniowe wyjazdy plenerowe (dokumentacja lokacji i plan filmowy). Program realizowany będzie od marca do listopada 2020 r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rekrutacja trwa do 21 lutego. Głównym kryterium naboru będą motywacja uczestnika, otwarcie na współpracę z grupą, dyspozycyjność oraz dotychczasowe doświadczenie filmowe.

„Warsztaty opierają się głównie na wspólnej pracy kursantów, kluczowe jest regularne i aktywne uczestnictwo. Prosimy o przemyślane zgłoszenia!” – apeluje PKF.

Aby zgłosić chęć udziału w programie należy wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy oraz zapoznać się z regulaminem. Mile widziane będzie również dołączenie swoich dotychczasowych prac. W wypadku osób niepełnoletnich niezbędne jest wyrażenie zgody przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Regulamin i karta zgłoszenia jest dostępna TUTAJ i TUTAJ.

oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama