Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Kara dożywotniego więzienia grozi 62-letniemu mieszkańcowi Przemyśla, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej 56-letniej żony. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

W niedzielę przed południem dyżurny przemyskiej policji otrzymał informacje, że w jednym z mieszkań w Przemyślu kobieta została uderzona młotkiem w głowę.

Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali nieprzytomną kobietę, która leżała na podłodze w kałuży krwi. Karetka pogotowia przetransportowała 56-letnią mieszkankę Przemyśla do szpitala. Policjanci ustalili, kobieta mieszkała razem z mężem i synem.

Policjanci ustalili, że związek z całym zdarzeniem może mieć mąż kobiety – 62-letni mężczyzna. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy. – Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 62-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa 56-letniej kobiety – poinformowała Marta Fac z przemyskiej policji.

Na wniosek prokuratura i policjantów Sąd Rejonowy w Przemyślu aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu od 8 lat do 25 lat więzienia, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. Trwa ustalanie motywy działania sprawcy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama