Reklama

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Przemyśla, którzy chcieli wprowadzić do obrotu podrobione czeki podróżne znanego światowego banku. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą rzeszowskiej komendy uzyskali informację o usiłowaniu przestępstwa przeciwko obrotowi pieniędzmi.

We wtorek w jednym z rzeszowskich banków mężczyzna chciał zrealizować 13 czeków podróżnych znanego światowego banku. Czeki o wartości 500 euro każdy wystawione były na niego.

Okazało się, że czeki są podrobione. Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Przemyśla i dwóch innych współdziałających z nim mężczyzn, również mieszkańców Przemyśla w wieku 20 i 48 lat.

Policjanci ustalili, że mężczyźni posługiwali się łącznie 13 czekami. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Mieszkańcom Przemyśla przedstawiła zarzuty wprowadzania do obiegu sfałszowanych środków płatniczych.

Wobec mężczyzn zastosowano dozór policji oraz zakaz opuszczaniu kraju. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności zdarzenia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: