Reklama

Dobiega końca śledztwo w sprawie uprowadzenia mieszkańca Rzeszowa. Sprawcy pobili go, grozili mu i jego rodzinie. Chcieli wymusić spłatę rzekomego długu. Policjanci zatrzymali dwie osoby.

W tym miesiącu prokuratura skieruje do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkańcom Rzeszowa w wieku 25 i 33 lat. Za granicą ukrywa się jeszcze trzeci mężczyzna w wieku 29 lat, który brał udział w porwaniu rzeszowianina.

O cały zdarzeniu rzeszowscy policjanci zostali powiadomieni w grudniu zeszłego roku. Z relacji pokrzywdzonego 39-letniego mężczyzny wynikało, że został pozbawiony wolności, a sprawcy chcieli wymusić od niego spłatę długu.

Grozili połamaniem palców

Na klatce schodowej bloku, w którym mieszka w Rzeszowie, podeszło do niego trzech mężczyzn. Zażądali spłaty pieniędzy, które miał być winny znajomemu. Nim zdołał cokolwiek wyjaśnić został pobity przez jednego z napastników. Sprawcy zmusili go, by zszedł z nimi do samochodu, którym mieli pojechać na konfrontację z rzekomym wierzycielem.

– Mężczyźni grozili pokrzywdzonemu połamaniem palców oraz wyrządzeniem krzywdy rodzinie. Po kilku godzinach napastnicy wypuścili go w zamian za obietnicę dostarczenia pieniędzy – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Gdy mężczyzna odzyskał wolność, powiadomił policję. Podał nazwisko jednego ze sprawców, którego znał. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców, ponieważ w uprowadzenie mężczyzny zamieszane były osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców.

150 g marihuany

Policjanci szybko zatrzymali jednego z napastników, 33-letniego mieszkańca Rzeszowa. W jego samochodzie, w którym najprawdopodobniej przewożony był pokrzywdzony, funkcjonariusze znaleźli także narkotyki. Poszli tym tropem i w mieszkaniu 33-latka znaleźli 150 gramów marihuany, elektroniczną wagę oraz młynek do marihuany.

Policjanci ustalili również nazwiska dwóch pozostałych mężczyzn podejrzewanych o udział w wymuszeniu i uprowadzeniu 39-latka. To znani już policjantom 29-letni i 25-letni mieszkańcy Rzeszowa. 29-latek wyjechał z kraju i ukrywa się za granicą. Policjanci zatrzymali młodszego z poszukiwanych mężczyzn.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów przedstawił zatrzymanym zarzuty pobicia, usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz pozbawienie wolności. 33-latek dodatkowo odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy. Policjanci poszukują trzeciego ukrywającego się mężczyzny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama