Chińska specjalność na Uniwersytecie Rzeszowskim. Umowa podpisana

0
Reklama

Rektorzy Uniwersytetu Rzeszowskiego i Guangdong Polytechnic Normal University podpisali umowę o współpracy między tymi dwiema uczelniami.  W roku akademickim 2017/2018 na UR zostanie utworzona specjalność Chinese Culture and Social Development.

 

Po oficjalnym spotkaniu, na którym rektorzy obu uczelni podpisali umowę o współpracy, odbyło się robocze spotkanie członków chińskiej delegacji z przedstawicielami Instytutu Filozofii UR, prof. Arturem Mordką i prof. Przemysławem Paczkowskim. To spotkanie dotyczyło utworzenia w roku akademickim 2017/2018 specjalności Chinese Culture and Social Development.

– Studia przeznaczone są dla maturzystów i studentów z Polski, którzy chcieliby w przyszłości aplikować o pracę (zarówno w biznesie, jak i w edukacji) w Chinach, bądź poza Chinami, ale wymagającą znajomości chińskiego języka, prawa, kultury – poinformował dr Maciej Ulita, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Studia prowadzone będą wspólnie: pierwsze dwa lata na UR, pozostałe dwa w GPNU (Chiny). Program obejmuje zajęcia z następujących obszarów i dziedzin: języki chińskie, chińskie społeczeństwo, historia, kultura, biznes, edukacja, a także chińskie rytuały.

– Zajęcia prowadzone będą w większości przez kadrę z Chin (GPNU), ale także  przez kadrę UR (Instytut Filozofii). Językiem wykładowym będzie angielski i chiński – dodaje dr Ulita.

Absolwent specjalności Chinese Culture and Social Development powinien uzyskać systematyczną i podstawową wiedzę oraz umiejętności w zakresie współczesnego języka chińskiego, społeczeństwa, trendów społecznych, nabyć zdolność międzykulturowego myślenia i komunikowania się.

Przewidywany jest również półroczny okres przygotowujący do zdania testu HSK, wymaganego przez chińskie ustawodawstwo szkolne.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: