Zdjęcie: Czytelniczka Rzeszów News
Reklama

– Odór jest nieznośny – alarmują mieszkańcy Rzeszowa. Z jednego z domów na ulicy Wita Stwosza regularnie unosi się chmura dymu. 

O zanieczyszczeniu powietrza na ulicy Wita Stwosza poinformowała nas Czytelniczka Rzeszów News, która w czwartek po południu nagrała wydobywający się z dom cuchnący dym. 

„Palenie (opon, śmieci?), bo raczej nie węgla lub drewna, odbywa się tutaj prawie codziennie. Można to odczuć w godzinach porannych, kiedy to odór jest tak nieznośny, że idąc robi się ludziom po prostu niedobrze” – napisała do nas Czytelniczka. 

Mieszkańcy alarmują, że w okolicy ulicy Wita Stwosza czuć też zapach palonego plastiku. Dom, z którego wydobywa się dym, w okresie zimowym jest bardzo dobrze znany strażnikom miejskim. 

– W 2017 roku na posesji przeprowadzono około 20 kontroli, pobierano próbki popiołu. Badania nie wykazały nic niebezpiecznego – twierdzi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ostatnia kontrola odbyła się 19 grudnia br. Strażnicy miejscy weszli na posesję razem z przedstawicielami wydziału ochrony środowiska rzeszowskiego magistratu. I tym razem pobrano próbki popiołu do badań. 

– Wyników jeszcze nie ma – dodaje Siwak-Krzywonos. 

Za palenie szkodliwymi materiałami grozi grzywna do 500 zł. W 2017 roku strażnicy miejscy w Rzeszowie zdobyli nowe uprawnienia do sprawdzania, czym mieszkańcy palą w piecach. Wyszkolono ich z pobierania próbek popiołu z pieca i popielnika.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama